Translate

ABC raka piersi


Nie będę się mądrzyć. Od wykrycia mojej choroby i podjęcia leczenia minęło 9 lat. Każda choroba jest inna, inny jest sposób leczenia i dochodzenia do zdrowia fizycznego i psychicznego. Są różne rodzaje raka piersi: o różnej budowie, różnie umiejscowione. Można o tym poczytać na stronie- ABC Raka Piersi. Na tej samej stronie można przeczytać -Wcześnie wykryty rak piersi, w niskim stopniu zaawansowania jest nie tylko wyleczalny, ale poprzez odpowiedni zabieg operacyjny i skojarzone z nim leczenie daje kobietom możliwość zachowania piersi. Leczone w ten sposób pacjentki szybko wracają do życia zawodowego bez widocznego uszczerbku na wyglądzie, pozostając w dobrej kondycji psychofizycznej - co jest jednym z elementów uzyskania pełnego wyleczenia.

Dlaczego nikt nie zaproponował mi takiego leczenia? Spełniałam wszystkie kryteria: guz nie przekraczał 1cm, wezły były czyste. Dlaczego to nowoczesne leczenie mnie ominęło?
http://amazonki.net/artykuly/czytaj/1163/leczenie/rak-piersi-usuwanie-wezlow-chlonnych-nie-zawsze-konieczne.
Dzisiaj już wiem - im mniejszy guz - tym mniej drastyczne i krótsze leczenie- bez hormonoterapii ( guzy hormonozależne ), radioterapii i chemioterapii.

Mój guz był latwo wyczuwalny palcami, widoczny w badaniu USG, niewidoczny w mammografii, ze względu na gruczołową budowę piersi !!!!!!!!!!!

Nikt nie mówi jak wygląda życie po mastektomii i usunięciu wezłów chłonnych: o ręce-właśnie tak o ręce, która staje się niesprawna i wymaga rehabilitacji do końca życia.
Różnicę między kończynami- występuje znaczny przykurcz- niweluje długotrwała rehabilitacja.
Po usunięciu węzłów chłonnych często występuje dodatkowo obrzęk limfatyczny, a to już poważna sprawa. Nie wolno dźwigać, nagrzewać ręki. Zachodzą zmiany w obręczy barkowej i kręgosłupie.
Rehabilitacja i rehabilitacja.
Wiele łez trzeba wylać, aby zaakceptować nowy stan. To trauma, która biegnie odrębnym torem obok leczenia raka.

Byłam i bedę za leczeniem oszczędzającym ,... za świadomym wyborem, bo to nasze zdrowie, nasze życie i ważna jest jego jakość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ten koszmarny dzień operacji ciągle wraca do mnie i jest źródłem stresu i łez. Opisałam go w " Spotkaniu z rakiem "

Blog jest odzwierciedleniem chwil z pasją życia i życia z pasją.
Jego tematyka ?
Czy osoba po leczeniu choroby nowotworowej musi pisać tylko o swojej chorobie ?


Do poczytania:

Obserwatorzy

30 listopada 2013

Się opłaca czyli ekonomia.

Witam Was serdecznie.
Jest zapiątek.

Chciałam wykreować miły słoneczny post na szary, pochmurny sobotni dzień, a zachęcać Was będę do czytania.
Dzisiaj bardzo krótko, co nigdy mi się nie zdarza.
Odwiedziłam bloga Magdaleny Kordel, wzięłam udział w dyskusji, a na potwierdzenie swoich słów chciałam zamieścić link do strony.
Przeczytałam  jeszcze tutaj, i ....... tutaj....., i  sama nie wiem co o tym wszystkim sądzić.

Mam na myśli ekonomię....
Ciekawa jestem czy spokojnie doczytaliście do końca, czy zostawiliście te strony w połowie drogi, czy starczyło Wam cierpliwości...?
Może chociaż link do strony na potwierdzenie moich słów będziecie w stanie przeczytać.
Chodzi mi głównie o historię firm od lat 30 tych minionego wieku do dzisiaj.

W kolejnym poście wyjaśnię co to za pomnik i gdzie się znajduje, a może ktoś z Was już go widział ?

Wybaczcie- treść tych stron bardzo mnie poruszyła....

Jak zawsze serdecznie Was pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.....


Do zobaczenia jeszcze:
proces IG Farben
Profit Over Life
10 komentarzy:

 1. Zainspirowany faktem, że ktoś może czytać takie strony jak cytowane przez Autorkę i to w zapiatek :-) wzbogaciłem jedną ze stron, traktującą o Norymberdzei i Brukseli o ciekawy link. Zachęcam Autorkę do ponownego przeczytania tej strony i niedawno zamieszczonego tam linka. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Pana.
   Nie wiem czy ktoś czyta takie strony- chciałabym, ale czy kogoś jeszcze poza mną to zainteresuje- tego nie wiem ?
   Z tego co widzę osoby, które odwiedzają mojego bloga wolą posty o innej tematyce.
   Trudno się dziwić- szukamy ucieczki od naszej szarej rzeczywistości .... w przyjemności.
   Pilnie przestudiuję informacje zawarte pod linkami. Dziękuję.
   Dobrze, że dołączył Pan materiały źródłowe, na których oparł Pan swoją opinię.
   Można i je przeczytać, w razie gdyby kogoś to zainteresowało, skąd wywodzą się opinie.
   Sądzę, że opracowaniu trudno odmówić rzetelności i autentyczności.
   Może lepiej nie wiedzieć na jakim świecie żyjemy ?
   Dziękuje za komentarz. Serdecznie pozdrawiam

   Usuń
  2. Oglądałam niedawno program o japońskich eksperymentach medycznych na żywych organizmach więźniów, jeńców, kobiet, dzieci, niemowląt, nie stosowano znieczuleń, zamrażano, rozcinano ciała ... chyba w Mandżurii; Amerykanie zagarnęli wszystkie wyniki, lekarzy objęli ochroną i zbrodniarze uniknęli kary; wszyscy korzystają z nieludzkich doświadczeń, być może Amerykanie sponsorowali to całe przedsięwzięcie, oni również nie są bez winy, i myślę, że wiele niegodziwości nie ujrzało światła dziennego; może "rzeczywiście lepiej nie wiedzieć, na jakim świecie żyjemy" i do czego zdolny jest człowiek; pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  3. Nie znam opisanych przez Ciebie faktów.
   Tu nawet nie chodzi Marysiu o doświadczenia- -okrutne fakty.
   Tutaj chodzi o wielkich tego świata, o firmy chemiczne, które trzęsły i trzęsą współczesnym światem. Miały się wspaniale- to chciałam Wam pokazać- sponsorowały nazizm, przetrwały wojnę w doskonałej kondycji, przekształciły się, niektóre połączyły z zagranicznym kapitałem i dalej działają- nie zawsze w sposób prawy - dysponują ogromnymi sumami na łapówki np.: Simens.
   Dodać należy niedawne przejęcie naszego zakładu
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wroc%C5%82awskie_Zak%C5%82ady_Elektroniczne_Mera-Elwro
   Przedstawiciele tych firm przeniknęli do powojennego świata polityki....
   Z pewnością z nieświadomością łatwiej żyć.
   Z drugiej strony- dlaczego nie wiedzieć ?
   Może z tą wiedzą inaczej będziemy patrzeć na polskie firmy.. i naszą skromną rzeczywistość ?
   i ja serdecznie Cię pozdrawiam

   Usuń
 2. Urodziłem się w miejscu gdzie Niemcy budowali ogromny kompleks"Riese"toteż interesuję się tematem który poruszyłaś.Kilkadziesiąt tysięcy więźniów drążyło w Górach Sowich,w masywie Włodarza sieć sztolni.Była to zabójcza praca przy której więźniowie masowo umierali z wyczerpania i chorób.Miejsce martwych więźniów uzupełniano natychmiast więźniami z Gross Rosen.Przez Gross Rosen przewinęło się 120 000 więźniów.Sami Niemcy przyznają,że śmierć poniosło co najmniej 40 000 zatrudnionych w fabrykach zbrojeniowych w rejonie Wałbrzycha.
  "Pojęcie człowiek chory było nieznane,mówiło się po prostu:więzień żywy,więzień martwy"
  (Jacek Wilczur-"Księstwo SS")
  W latach 50-tych ub.wieku za sąsiadów miałem Niemców-nie byli zbyt rozmowni."Pracowali w tym kompleksie jako"hydraulicy".Wyobraź sobie,że w tutejszym zakładzie włókienniczym(nie istnieje)pracowałem z esesmanem przez 15 lat.Codziennie z nim rozmawiałem,ale też nie wdawał się w dyskusje,mówił,że służył w polskiej kawalerii.Kiedy umarł odkryto,że ma wytatuowne SS,a w mieszkaniu miał ukryte dokumenty hitlerowskie.Nikt się po niego nie zgłosił,żadna rodzina i oddano go do Akademii Medycznej studentom.Mówiono o nim,że był strażnikiem komleksu"Riese"w co nie wierzę.Pracowałem z jeszcze jednym zbrodniarzem ale z lat 80-tych ub.w.Mogę podać linki o tych historiach.
  Książka"NAZISTOWSKIE KORZENIE "BRUKSELSKIEJ UE"pod tym linkiem:"www.relay-of-life.org/pl/index.html"
  "IG Farben to Hitler-Hitler to IG Farben"---Tak powiedział senator Homer T. Bone do Senackiej Komisji Spraw Wojskowych 4.06.1943.
  Po blisko 70 latach odtajniono dokumenty dotyczące 13 procesu Trybunału Norymberskiego przeciw kartelowi naftowo-farmaceutycznemu IG Farben.Jest to prawie 50 tys.stron,powoli to przeglądam,ale końca nie widać-tutaj:"www.profit-over-life.org/international/polski/main.html"
  Za głównego winowajcę wybuchu I i II wojny światowej - i nie tylko uważam Stany Zjednoczone,a konkretnie finansistów i przemysłowców spekulujących na Wall Street.To oni sfinansowali dojście Hitlera do władzy,to oni Hitlera uzbroili,to oni zdecydowali na Wall Street o potędze IG Farben.Gdyby nie tacy ludzie jak Ford,Rockeffeler,Rosvelt i im podobni,nie przesyłali pieniędzy na konta Himlera i Hessa,to Hitler nigdy nie doszedł by do władzy.Najwięksi przemysłowcy i finansiści amerykańscy są na liście które powinny być aresztowane i stanąć przed Trybunałem w Norymberdze za pomoc finansową Hitlerowi.Istnieją na to dowody,ale prawda została pogrzebana w archiwach-tutaj:"http://reformed-theology.org/html/books/wall_street"
  Jest to książka Antony C.Suttona"Wall Street And The Rise Of Hitler",warto poczytać.Czytałem już kilka publikacji tego autora i uważam,że nie jest to żadna teoria spiskowa-wszystkie fakty autor opiera na dokumentach..Ciekawe są też:"Zbrodnia i kara IG Farben"--Joseph Borkin,"Rockeffeler uzdrawiacze-Medycyna i uzdrawiacze"--E.Richard Brown,"Miecz i Swastyka"--Telford Taylor.
  Telford Taylor był amerykańskim oskarżycielem w Trybunale do Ścigania Zbrodni Wojennych w Norymberdze przeciwko IG Farben w 1947 roku.
  IG Farben prawie nie dotknęły bombardowania w czasie II w.ś.-dlaczego?
  W 1942 roku brytyjski RAF nie był jeszcze poinformowany o zakazie bombardowania.W czasie jednego z nalotów na Francję zbombardowano zakłady Forda,Francuzi musieli zapłacić odszkodowanie.
  "www.youtube.com/watch?v=Q9e5gUtgvDE"
  "www.youtube.com/watch?v=3u_1Vx6Zp0k"
  Miłej niedzieli:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę TiRexie, że tematyka ta nie jest Ci obca, a nawet została przez Ciebie zgłębiona.
  Takiego komentarza się nie spodziewałam.
  O to właśnie chodzi, że te ' rewelacje ' mają pokrycie w dokumentach. Minęło jednak tyle lat, że do tej pory stępił się obraz tamtej wojny, chodzi o to, by zapomniano o niej.
  Życie toczy się globalnie i kogo obchodzi historia, która go nie dotyczy.
  50 000 stron- to ogrom materiałów- kto to przeczyta, kto to przygotuje ?
  Wyrzucić historię ze szkół.
  Dziękuję Ci - tyle informacji zawiera Twój komentarz !
  Wymieniłeś nawet ciekawe pozycje, na poparcie swoich słów.
  Mam teraz dużo pracy, a tyle ciekawych książek do przeczytania.
  Z reguły nie wracamy i nie interesujemy się historią, a ujawniane są nowe, zaskakujące fakty. W miarę upływu lat będzie ich coraz więcej, a coraz mniej zainteresowanych...... i to jest smutne.
  Okazuje się, że świat jest brudniejszy, niż przypuszczaliśmy.
  Polityka, która teraz jest prowadzona też ma swoje ukryte cele, a całe narody to pionki na politycznej szachownicy, z którymi nikt się nie liczy... to glina, z której można ulepić dowolny kształt...wystarczy tylko wyciągnąć pieniądze na łapówki i reklamę.
  Każdy żyje swoim życiem, a byt określa świadomość.

  W Pustkowie były prowadzone próby z bronia V2 - był tam poligon doświadczalny SS .Produkcja V1 i V2 sponsorowana była przez firmę Simens. To też opisany przez Ciebie kompleks"Riese"
  w Górach Sowich.

  Dziękuję niedziela była bardzo miła.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. faktycznie kręcimy się przy tym samym temacie :)
  często czytam książki historyczne, a szczególnie na temat II wojny światowej. być może dlatego, że u mnie na dolnym śląsku śladów wojny jest wiele. chociażby ogromny kompleks Riese, Osówka, zamek Książ. nie rozszyfrowano do tej pory znaczenia tych miejsc, ale podejrzewa się, że Niemcy robili tam próby na broni jądrowej.
  wielu przemysłowców niemieckich widziało w wojnie tylko interes. dla nich nie miało znaczenia ilu ludzi umiera po to by oni mogli robić kasę. nie tylko Ig Farben, ale i Blaupunkt, Siemens, i inne. znana do tej pory firma Buderus produkująca kotły gazowe produkowała przecież piece krematoryjne dla obozu Auschwitz i świetnie sobie radzi do tej pory.
  myślę, że pogadamy o tym nie raz.
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto przeczytać pozycje, które podaje TiRex. Jego komentarz zawiera mnóstwo informacji.
   Wygląda na to, że to nie tylko niemieckie firmy.
   Bulwersuje powojenna przeszłość tych firm, ich przekształcenie i dalsze funkcjonowanie.
   Te informacje dają mi do myślenia w jakiej nieszczęśliwej sytuacji znajduje się obecnie nasz kraj, wystawiony na bezwzględna politykę ekonomiczna potentatów finansowych- firm, które wyciskają z naszego kraju wszystko, co się da.
   Jakie ogromne pieniądze za tym stoją i stały, i jakie międzynarodowe układy, o których nawet się nam nie śni...
   O jakim globalizmie wobec tych faktów można mówić ?

   Usuń
 5. Po pierwsze- nie myśl o tym, czego nie możesz zmienić.
  Po drugie- nie żyj przeszłością ani przyszłością. To samo dzieje się w teraźniejszości, na to masz wpływ.
  Tak, zamiast komentarza. I ofszę, nie interesuję się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie żyję przeszłością, ale interesuję się historią. Każda nowa wiedza, nowe fakty- teraz ujawniane, wykorzystuję do rozumienia teraźniejszości. Dlatego o tym napisałam.
   IG Farben to nie jest przeszłość, ąle teraźniejszość, która z tej przeszłości powstała- jak Feniks z popiołów. Opracowania internetowe pokazują na podstawie dokumentów, jak po wojnie powstawała- ze starego- nasza nowa rzeczywistość. Chodzi tu o wielkie firmy, które były, wywołały wojnę, są i będą- wchłoną wszystkich.- Bayer, Simens itd.
   Czy coś się zmieniło, pomimo upływu lat ?
   Fałsz, obłuda zakłamanie, kasa, łamanie prawa i dążenie do dominacji. Nie ma sprawiedliwości -są tylko wspólne interesy...
   Dopiero teraz ujawnianych jest mnóstwo zatajonych wcześniej faktów. Z roku na rok będzie ich więcej.
   Pozostaje pytanie, dlaczego są zatajone.?
   Może kiedyś się dowiemy ?
   Wpływ ? O Matko Boska ! Panie - widzisz i nie grzmisz ! Są sprawy nie do ugryzienia!
   Mam na nie taki wpływ, jak na - pogodę..., ale czekam cierpliwie- żadna władza nie jest wieczna i nigdy nie można mówić - nigdy. Tym się pocieszam.
   Mogę jeszcze kupować lokalne produkty u Xińskiego, a nie produkty firmy Simens.
   I kupuję i o to mi chodzi, żeby takich ludzi było więcej, wówczas Xiński będzie miał racje bytu.
   Czym to nie interesujesz się Megalio ?

   Usuń