Translate

ABC raka piersi


Nie będę się mądrzyć. Od wykrycia mojej choroby i podjęcia leczenia minęło 9 lat. Każda choroba jest inna, inny jest sposób leczenia i dochodzenia do zdrowia fizycznego i psychicznego. Są różne rodzaje raka piersi: o różnej budowie, różnie umiejscowione. Można o tym poczytać na stronie- ABC Raka Piersi. Na tej samej stronie można przeczytać -Wcześnie wykryty rak piersi, w niskim stopniu zaawansowania jest nie tylko wyleczalny, ale poprzez odpowiedni zabieg operacyjny i skojarzone z nim leczenie daje kobietom możliwość zachowania piersi. Leczone w ten sposób pacjentki szybko wracają do życia zawodowego bez widocznego uszczerbku na wyglądzie, pozostając w dobrej kondycji psychofizycznej - co jest jednym z elementów uzyskania pełnego wyleczenia.

Dlaczego nikt nie zaproponował mi takiego leczenia? Spełniałam wszystkie kryteria: guz nie przekraczał 1cm, wezły były czyste. Dlaczego to nowoczesne leczenie mnie ominęło?
http://amazonki.net/artykuly/czytaj/1163/leczenie/rak-piersi-usuwanie-wezlow-chlonnych-nie-zawsze-konieczne.
Dzisiaj już wiem - im mniejszy guz - tym mniej drastyczne i krótsze leczenie- bez hormonoterapii ( guzy hormonozależne ), radioterapii i chemioterapii.

Mój guz był latwo wyczuwalny palcami, widoczny w badaniu USG, niewidoczny w mammografii, ze względu na gruczołową budowę piersi !!!!!!!!!!!

Nikt nie mówi jak wygląda życie po mastektomii i usunięciu wezłów chłonnych: o ręce-właśnie tak o ręce, która staje się niesprawna i wymaga rehabilitacji do końca życia.
Różnicę między kończynami- występuje znaczny przykurcz- niweluje długotrwała rehabilitacja.
Po usunięciu węzłów chłonnych często występuje dodatkowo obrzęk limfatyczny, a to już poważna sprawa. Nie wolno dźwigać, nagrzewać ręki. Zachodzą zmiany w obręczy barkowej i kręgosłupie.
Rehabilitacja i rehabilitacja.
Wiele łez trzeba wylać, aby zaakceptować nowy stan. To trauma, która biegnie odrębnym torem obok leczenia raka.

Byłam i bedę za leczeniem oszczędzającym ,... za świadomym wyborem, bo to nasze zdrowie, nasze życie i ważna jest jego jakość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ten koszmarny dzień operacji ciągle wraca do mnie i jest źródłem stresu i łez. Opisałam go w " Spotkaniu z rakiem "

Blog jest odzwierciedleniem chwil z pasją życia i życia z pasją.
Jego tematyka ?
Czy osoba po leczeniu choroby nowotworowej musi pisać tylko o swojej chorobie ?


Do poczytania:

Obserwatorzy

27 stycznia 2016

„Operacja Paperclip”

W 71 rocznicę wyzwolenia Auschwitz - niemieckiego obozu koncentracyjnego na terenie Polski.

Ostatnie lata przynoszą nowe, rozszerzone informacje dotyczące powojennej historii Europy i świata.
Kilka tygodni temu znalazłam ciekawy film :

http://niezwykle.com/enklawy-nazistow-w-argentynie-tajna-stolica-nazistow-po-wojnie-jak-tak-wielu-zbrodniarzy-niemieckich-zdolalo-uciec-do-argentyny/

Film o stolicy nazistów w Argentynie nawiązuje do powojennych losów niemieckich zbrodniarzy w tym Anioła Śmierci Josefa Mengele, który w oświęcimskim obozie przeprowadzał eksperymenty pseudomedyczne.

Jak zwykle odwołam się do Wikipedii :

... " Gdy zbliżał się koniec wojny, Mengele zamienił mundur SS na mundur zwykłego niemieckiego żołnierza. Został schwytany i umieszczony w amerykańskim obozie jenieckim pod Monachium. W przeciwieństwie jednak do ogółu członków Waffen-SS, przez zwykły przypadek, prawdopodobnie z powodu jego kłopotów ze zdrowiem, nie pozwolono mu na wykonanie standardowego dla SS tatuażu z grupą krwi po wewnętrznej stronie lewego ramienia, ok. 20 cm nad łokciem. Brak tatuażu uchronił go od automatycznego aresztowania.

W całej Europie rozpoczęły się zakrojone na dużą skalę poszukiwania Mengele, a mimo to zdołał się ukryć na cztery lata. W 1949 dzięki pomocy biskupa Aloisa Hudala, który sześć lat wcześniej został zwerbowany przez hitlerowski wywiad, uciekł do Argentyny. Tam został namierzony przez Mosad, ale nie zatrzymany, bo priorytetem Mosadu była wtedy akcja zatrzymania Adolfa Eichmanna. W 1959 przeniósł się do Paragwaju, a w 1960 znalazł się w Brazylii. Nigdy nie stanął przed sądem, chociaż za pomoc w jego schwytaniu wyznaczono nagrodę w wysokości 10 mln marek.
W ostatnich latach życia w Brazylii Mengele czyta Tołstoja, Ringelnatza, od czasu do czasu przemówienia Hitlera. Odrzuca Carla Zuckmayera („Des Teufels General”), który wyemigrował w 1938 roku, jako rasowego mieszańca. Chętnie słuchał Beethovena. Kocha psy, lubi strudel jabłkowy, prowadzi zapiski na temat zatkanych słuchawek prysznicowych i umywalek, braku prądu, napraw odkurzacza i zepsutego telewizora. Człowiek, który posłał do gazu tysiące, drobiazgowo odnotowuje swoje niedomagania: migreny, bóle głowy, zawroty głowy, biegunki, problemy z krążkiem międzykręgowym i pęcherzem, reumatyzm.
— Ernst Klee, Auschwitz – medycyna III Rzeszy i jej ofiary, wyd. UNIVERSITAS, Kraków 2005, s.442
Zmarł 7 lutego 1979 roku niedaleko Santosu w Brazylii – w czasie kąpieli w oceanie doznał prawdopodobnie udaru mózgu i utonął. Pochowany został jako Wolfgang Gerhard. Przeprowadzone badania DNA w 1992 potwierdziły tożsamość Mengele......"

MOSAD się spóźnił z wykonaniem wyroku....

Mengele nie był jedynym zbrodniarzem, który uniknął kary. Wielu z nich pracowało dla NASA.
Bez nich nie byłoby amerykańskiego programu kosmicznego i pierwszego człowieka na Księżycu"

Polecam artykuł  :
Gazeta.pl  ( KLIKNIJCIE ) -  pod tym linkiem kryją się ważne informacje i wytłumaczenie dzisiejszego tytułu .Pozdrawiam Was serdecznie

27 komentarzy:

 1. To mnie swego czasu bardzo zszokowało, jak nikły procent zbrodniarzy wojennych poniosło karę...
  KKBaczyński gorzko napisał "jak to dobrze, ze nie przyjdzie tego dożyć, kiedy pomnik Ci wystawia bohaterze, a mrderca na Twym grobie kwiaty złoży"
  tak to jest na tym świecie, ogromnie niesprawiedliwie, shame on us

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafnie to ujęłaś Rybeńko.
   Ogromnie to niesprawiedliwe, jak nikły procent zbrodniarzy poniósł karę.
   W obliczu III - ciej wojny ze Związkiem Radzieckim jedynie ofiarom zależało na ukaraniu zbrodniarzy, którzy spokojnie odbudowywali także i swój kraj. Niemcy należało odbudować ze zniszczeń, a naród niemiecki potrzebny był do stworzenia sojuszu przeciwko ZSRR...
   To perfidia czy racjonalizm ?

   Usuń
  2. i komu to oceniać?
   Sto lat temu usłyszałam, że historia uczy przede wszystkim, że nigdy nikogo niczego nie nauczyła
   tylu złych ludzi uniknęło nie tylko kary ale nawet potepienia historycznego
   Np wiedza historyczna zachodniego przeciętnego człowieka o zbrodniach Stalina jest żadna, po prostu żadna...

   Usuń
  3. Na szczęście nie mają doświadczeń z nimi związanych, a historia nie jest im potrzebna do zarabiania pieniędzy.

   Usuń
 2. Często oglądam programy historyczne, ostatnio też o przerzucaniu nazistów właśnie do Argentyny, z międzylądowaniem gdzieś w klasztorach hiszpańskich, a nawet z teorią, że i Hitlerowi udało się tam umknąć; Amerykanie, oprócz wyników strasznych doświadczeń medycznych w obozach koncentracyjnych, korzystali również z efektów eksperymentów Japończyków; jak czytałam te makabryczne opisy, to włos jeżył mi się na głowie, celował w tym zwłaszcza obóz "jednostka 731" w Mandżurii, a na koniec wojny, tu zacytuję za wiki:

  2 września 1945 r. doszło do oficjalnej kapitulacji Japonii. Generał Douglas MacArthur, wódz naczelny alianckich sił okupacyjnych, potajemnie udzielił immunitetu części naukowców biorących udział w zbrodniach, w zamian za wyniki badań. Rząd USA uznał bowiem te informacje za cenne z uwagi na brak możliwości prowadzenia podobnych badań w krajach Zachodu.

  Zofijanko, to zdjęcie na koniec wpisu ... pozostałość budowli, łukowate okna, na pewno masz w zanadrzu coś na ten temat:-)
  Pozdrawiam Cię serdecznie przy wczesnej kawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakże tragicznej wymowy nabiera powiedzenie:
   " Po trupach do celu ".
   Cóż znaczy cierpienie milionów ????? Cóż znaczy cierpienie jednostki ?
   Patrzymy na dobrobyt w pewnych państwach, zachwycamy się ich dorobkiem, a on wiąże się z zupełnym brakiem etyki, który skazywał ludzi na niebyt..
   Dzisiaj odkrywa się te fakty, bo przecież ofiary, nawet te, które przeżyły obozy już wymierają lub nie żyją. Minęło wiele lat i Ich cierpienie odchodzi w zapomnienie. Liczą się tylko osiągnięcia i zdobycze nauki.
   Za kilka lat ponownie otworzą się archiwa, by ujawnić kolejne tajemnice, tylko wówczas nikogo już nie będzie to obchodziło.
   Fakty te będą jak prahistoria.
   I w tym jest wielki ból.

   Budowla o którą pytasz to pozostałość po lwowskiej synagodze Złota Róża. W 1941 została spalona, a w 1942 wysadzona przez Niemców.
   I ja Cię pozdrawiam.   Usuń
 3. Niestety na wojnie na ogół wszyscy przegrywają i ponoszą cierpienia, nawet najbliższa rodzina oprawców. Słusznie zauważyłaś, że nawet politycy stojący bardzo daleko od pola frontu często ponoszą odpowiedzialność za cierpienia milionów. Co więcej, pomimo wzrostu wykształcenia ludzi, animozje na tle narodowościowym i religijnym narastają. Przyszłość nie rysuje się różowych barwach. Dotyczy to również Polski.
  Niektórzy mawiają, że historia lubi się powtarzać. Ja powiem, iż ludzie w swej zapalczywości i pędzie do osobistego sukcesu nie wyciągają stosownych lekcji. Bardzo mądry i zastanawiający post.
  Pozdrawiam i dziękuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy dotąd nie było podobnej sytuacji w Europie.
   Z niepokojem patrzymy w przyszłość, nie śmieszą satyry polityczne:
   http://niezwykle.com/adolf-hitler-dowiaduje-sie-ze-polska-nie-chce-przyjac-uchodzcow-wideo/
   Nawet kryzys gospodarczy nie zapowiadał obecnego scenariusza zdarzeń. Sytuacja jest trudna i nieprzewidywalna.
   Dziwne dla mnie jest to, że wpuszczeni zostali na teren Unii ludzi bez weryfikacji.
   Wśród tłumów zawsze znajdą się rzezimieszki i różne męty.

   Bądźmy jednak dobrej myśli, na przekór malkontentom.

   Serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za komentarz.

   Usuń
 4. Niemcy wiali z walizkami złota do Watykanu,zostawiali złoto,dostawali paszport i dalej do Ameryki Południowej.A w Polsce szukają"złotego pociągu".Nikt"złotego pociągu"nie znalazł i nie znajdzie.Teraz w Wałbrzychu szukają..."złotych ciężarówek":)
  Reklama dźwignią ...Wałbrzycha!

  W 1945 roku został opracowany plan"wyzwolicieli"ze wschodu i zachodu,
  w pokonanych Niemczech.Ten plan był największą kradzieżą dzieł sztuki w historii świata.
  Nastąpił t.zw."podział łupów brygad Armii Czerwonej".Tysiące pociągów jechało na wschód.Co nie zostało zniszczone,to zostało wywiezione do tajnych magazynów radzieckich.Armia Czerwona wywiozła 2 mln dzieł sztuki i obiektów kultury."Wyzwoliciele"szczególną uwagę skierowali na
  "skarby naukowe".Niemcy wyprzedzały aliantów w zakresie badań i technologii o 20-30 lat do przodu:
  -kauczuk syntetyczny
  -kierowane pociski rakietowe zdolne przelecieć przez Atlantyk
  -sztucznie wyprodukowane osocze krwi
  -produkcja paliw,które były całkowicie nieznane aliantom
  -samoloty z napędem jonosferycznym
  -aerodynamika,samoloty o prędkości ponaddźwiękowej
  -napęd turbinowy
  -materiały syntetyczne;tworzywa sztuczne,guma,wyroby włókiennicze z węgla(w dziedzinie tekstyliów to była sensacja i oszołomienie dla USA)
  -produkty polimerowe
  -produkty farmaceutyczne,w tym nowy sposób wytwarzania insuliny,leki przeciwbólowe,nasenne,owadobójcze
  -najlepsze kondensatory na świecie,to była magia dla specjalistów radiowych
  -urządzenia na podczerwień,które pozwalają widzieć w nocy
  -optyka,fotografia
  -"ciężka porcelana"-niezniszczalna,którą zachwycali się Amerykanie

  To tylko niektóre z wielu tysięcy odkryć,które zostały przechwycone,a ich sposób produkcji został utajniony.
  Nowe technologie były gigantycznym łupem wojennym.Został opracowany specjalnie nowy słownik angielsko-niemiecki z 40 tys haseł dotyczącymi naukowych i technicznych wynalazków niemieckich.
  Największą skarbnicą tajnych procedur jakich świat nie widział,były laboratoria i fabryki koncernu chemicznego IG Farben.
  Najważniejsze znaczenie miały dla aliantów niesamowite odkrycia w przemyśle lotniczym i rakietowym.Niemcy mieli 138 rodzajów pocisków kierowanych na różnych etapach produkcji.Do sterowania używali światła podczerwonego,magnetyzmu,dźwięku i wielu innych wynalazków.
  Amerykanie mieli do dyspozycji ok.20 tys patentów niemieckich.
  Alianci kupili albo szantażowali niemieckich naukowców.

  "Praca,życie i mienie wszystkich Niemców są w pełnej mocy do dyspozycji zwycięzców."-W.Churchill

  "My,Amerykanie,jesteśmy winni przed Bogiem i historią,za splądrowanie
  i zniszczenie niezastąpionego dziedzictwa kulturowego ludzkości."
  (dr Ludwig A.Fritsch-USA)

  Armie"wyzwolicieli"zachowały się jak gangsterzy,rabusie.Od szeregowca po oficera,co było pod ręką,miliony ton skradzionych dóbr kultury stało się"pamiątką"-a było co ukraść,zagrabić.

  "Operation Keelhaul"to przymusowa repatriacja Rosjan z Zachodu do Rosji.To było skazanie na śmierć ponad 2 mln Rosjan.Matki z dziećmi jadące pociągami do Rosji wyrzucały z wagonów swoje dzieci na terenie Węgier,gdy zorientowały się,że zostały oszukane,że nie jadą do żadnego tymczasowego obozu,ale w ręce Stalina.

  Coś weselszego o tym tyranie:
  www.bbc.com/news/world-asia-35427926?poop&utm_source=fark&utm_medium=website&utm_content=link

  Wkrótce bomby atomowe znikną z arsenałów,zastąpi je promieniowanie elektromagnetyczne,ludzie nie będą ginąć,miasta nie obrócą się w kupę gruzów,zgasną tylko światła i wyłączą się komputery w wyznaczonych celach-i jak tu się bać:)
  www.digitaltrends.com/cool-tech/us-air-force-confirms-boeings-elektromagnetic-pulse-weapon/

  Ciekawy artykuł o chorobie Alzheimera:
  www.freerepublic.com/focus/bloggers/3378794/posts

  Co sądzisz o:www.youtube.com/watch?v=6poHQ2h00ZA
  Pozdrawiam i przepraszam za przydługi komentarz,ale temat,który poruszyłaś jest szeroki.
  OdpowiedzUsuń
 5. Mój komentarz był już pod artykułem i zniknął?:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj
   Szkoda.
   Ja nie usuwałam !!!!! Bardzo jestem ciekawa co chciałaś nam przekazać.
   Warto czasem przed publikacją skopiować.

   Usuń
  2. Kopię mam w głowie i wieczorem odtworzę:)
   Ciekawy artykuł:
   www.freerepublic.com/focus/bloggers/3378794/posts

   Długi film ale wart obejrzenia:
   www.youtube.com/watch?v=otixYNdxXAc

   O badaniach nad bombą atomową w największym kompleksie nazistowskim"Kristalberg"(Kryształowa Góra)-brak tłumaczenia:
   www.zdf.de/ZDFmediathek#/beitrag/video/2457436/Die-Suche-nach-Hitlers-Atombombe%22

   Troszkę satyry:
   www.bbc.com/news/world-asia-35427926?poop&utm_source=fark&utm_medium=website&utm_content=link

   Zebrało mi się troszkę notatek o tym kompleksie w Austrii,
   jeśli sobie życzysz mogę skrobnąć coś więcej.

   U nas słoneczna pogoda,silny wiatr,ale idę w góry.
   Jeszcze niedawno było tak:
   www.youtube.com/watch?v=tb8dAnRHPfI
   www.youtube.com/watch?v=Nc5UMvvPNxI
   :)

   Usuń
 6. Wielu niemieckich nazistów skorzystało z pomocy Watykanu,tutaj za zrabowane złoto otrzymywali paszporty i uciekali do Ameryki Płd.

  "Operacja Keelhaul"-mało kto o niej słyszał bo to jest hańba dla aliantów,którzy wysłali 2 mln Rosjan z Zachodu w łapy Stalina na pewną śmierć.Z pociągów jadących do Rosji,matki wyrzucały swoje dzieci na terenie Węgier,gdy zauważyły,że zostały oszukane i nie jadą do tymczasowego obozu.
  Holokaust anglo-amerykański:
  www.youtube.com/watch?v=aON148ZNmSI

  W 1945 r został opracowany plan"wyzwolicieli"ze wschodu i zachodu
  w pokonanych Niemczech"Największa kradzież w historii świata".

  "Praca,życie i mienie wszystkich Niemców są w pełnej mocy do dyspozycji zwycięzców."-W.Churchill

  Armie"wyzwolicieli"zachowywały się jak gangsterzy,rabusie.Od szeregowca po oficera,co było pod ręką,miliony ton skradzionych dóbr kultury stawało się"pamiątką"-a było co ukraść,zrabować.
  Co nie zostało zniszczone zostało wywiezione.Nastąpił podział łupów.
  Wyzwoliciele szczególną uwagę skierowali na"skarby naukowe".
  Niemcy wyprzedzały aliantów w zakresie badań i technologii o 20-30 lat.Największą skarbnicą tajnych procedur,jakich nigdy świat nie widział,były laboratoria i fabryki koncernu chemicznego IG Farben.
  Został opracowany specjalnie nowy słownik techniczny angielsko-niemiecki z 40 tys haseł dotyczących naukowych i technicznych wynalazków niemieckich.Nowe technologie były gigantycznym łupem wojennym.Najważniejsze znaczenie dla wyzwolicieli miały niesamowite odkrycia w przemyśle lotniczym i rakietowym.Niemcy mieli 138 rodzajów pocisków kierowanych na różnych etapach produkcji i rozwoju.używali do sterowania światła podczerwonego,magnetyzmu,dźwięku i wielu innych wynalazków.Amerykanie mieli do dyspozycji ok.20 tys patentów niemieckich.Zaszantażowali lub kupili także niemieckich naukowców.
  -kauczuk syntetyczny
  -kierowane pociski rakietowe zdolne przelecieć przez Atlantyk
  -sztucznie wyprodukowane osocze krwi
  -produkcja paliwa,które były całkowicie nieznane dla aliantów
  -samoloty z napędem jonosferycznym
  -aerodynamika,samoloty z napędem naddźwiękowym
  -napęd turbinowy
  -najlepsze kondensatory na świecie-to była magia dla specjalistów radiowych
  -optyka,fotografia
  -ciężka porcelana-niezniszczalna,którą zachwycali się Amerykanie
  -urządzenia na podczerwień pozwalające widzieć w nocy
  -materiały syntetyczne:tworzywa sztuczne,guma
  -wyroby włókiennicze z węgla to była sensacja i oszołomienie
  -produkty polimerowe
  -produkty farmaceutyczne,w tym nowy sposób wytwarzania insuliny,leków przeciwbólowych,nasennych
  To tylko niektóre z wielu tysięcy odkryć ,które zostały przechwycone,
  a ich sposób produkcji utajniony.

  "My,Amerykanie,jesteśmy winni przed Bogiem i historią,za splądrowanie
  i zniszczenie niezastąpionego dziedzictwa kulturowego ludzkości."
  -dr Ludwig A.Fritsch-USA

  22 października 1946 r w nocy,bez żadnego uprzedzenia,załadowano na wagony 5 tys osób.Wśród nich było 200 naukowców,najbliżsi współpracownicy W.von Brauna i szef budowy Peenemunde-Ingmar Grottrup.
  Wszystkich wywieziono do Rosji.
  www.scientistsandfriends.com/rockets2.html
  www.scientistsandfriends.com/rockets1.html
  www.ausairpower.net/APA-USAF-SynFuels.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie stawiajmy niemieckich ofiar w jednym rzędzie z więźniami Auschwitz - jako ofiar..
   ..' Jak stwierdził w wywiadzie dla dziennika „taz” psycholog Harald Welzer, w prywatnej kulturze niemieckich wspomnień Auschwitz właściwie nie odgrywa żadnej roli, wręcz przeciwnie. „Wraz z coraz silniejszym podkreślaniem roli Niemców jako ofiar pojawiają się motywy z lat 50., np. ten, że zostali oszukani przez Hitlera. To powraca – wprawdzie opatrzone krytycznym nagłówkiem, ale w podobnej formie”, głosi psycholog.
   Zdaniem Welzera, autora książki „Mój dziadek nie był nazistą”, za spisywanie wspomnień i „powieści rodzinnych” wzięli się obecnie 60-latkowie. Generacja, która przeżyła wojnę jako ludzie dorośli, już wymarła. Następne pokolenie zdaje sobie sprawę, że Holokaust był najstraszliwszą zbrodnią w dziejach, ale usiłuje wybronić swych rodziców od winy. Dlatego bardzo często w książkach występuje postać „dobrego dziadka”, który wśród potworności III Rzeszy był w ruchu oporu. Jeśli zaś któryś z bohaterów „powieści rodzinnych” zostaje oskarżony o to, że popierał Hitlera i ma krew na rękach, w końcu okazuje się, że to nieprawda – podkreśla Welzer. W ankiecie przeprowadzonej na zlecenie tygodnika „Stern” na pytanie: „Czy musimy dziś czuć się jeszcze winni za Auschwitz?” 74% pytanych Niemców odpowiedziało: „Nie”....'
   http://www.tygodnikprzeglad.pl/auschwitz-oczach-niemcow/
   Metoda, o której piszesz - z 22 października 1946 była powszechnie stosowana przez Rosjan w stosunku do narodów podbitych. Do takich należy zaliczyć również Polaków. Po latach walki z niemieckim i sowieckim okupantem, nie dane im było cieszyć się wolnością. Wywożeni byli do łagrów, gdzie niewolniczo pracowali. Tylko cudem, nielicznym udało się wrócić w połowie lat 50 do Polski.
   Polecam książkę Agnieszki Lewandowskiej- Kąkol - ' Niezłomna '
   http://www.empik.com/niezlomna-lewandowska-kakol-agnieszka,p1105221543,ksiazka-p
   W zaawansowaniu wielu technologii Niemcy wyprzedzili świat, ale swoją potęgę mogli ugruntować dzięki niewolniczej pracy milionów więźniów przez wiele lat, grabieży Europy - przejęli rezerwy złota wielu państw.Niedawno ujawniono, że w czasie wojny Bank Centralny Anglii, upłynniał w imieniu nazistów czeskie złoto!
   Wygrali bankierzy! Cóż z tego, że Niemcy toczyły z Anglią destruktywną wojnę, skoro bank angielski jednocześnie handlował zrabowanym przez nazistów złotem! Niemcy przegrali militarnie, lecz nigdy nie odebrano im znaczących ilości tego, co zrabowali. Choć Amerykanie ponoć przejęli dużo z tych łupów — dzięki czemu ich temat nie był oficjalnym problemem.
   http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9892/k,3
   O prywatnych rezerwach złota, zrabowanych kosztownościach, grabieży dzieł sztuki pisać nie będę, bo jest to oczywiste.
   Inaczej nie powstałaby stolica w Argentynie.
   Rezerwy były na tyle duże, że pomogły w powojennym starcie Niemiec, jako państwa- re transfer.

   Pozdrawiam   Usuń
  2. Hitler oszukał Zachód i Wschód.Gdyby nie prześladował Żydów,
   dzisiaj mówilibyśmy po niemiecku-chociaż dzisiaj też nam to grozi.Gdyby naukowcy żydowscy nie musieli ratować życia ucieczką,Hitler wyprodukowałby broń atomową przed końcem wojny.
   Hitler zgarnął złoto Czechosłowacji,Węgrom,Rosji,Portugalii,
   i jeszcze kilku państwom.Sprzedawał to złoto szwajcarskim
   bankom,aby móc prowadzić wojnę.
   Polacy przemycili polskie złoto przez Rumunię do Anglii,
   którym po wojnie musieli zapłacić Brytyjczykom za udział
   w wojnie.W defiladzie zwycięstwa w Londynie,Polacy nie mogli
   wziąć udziału.
   Mój ojciec był na robotach.Pracował u bauera,który ojca codziennie bił.Niemiec zawsze rano czytał gazetę,jeśli z frontu przychodziły dobre wiadomości,to bił ojca po twarzy
   gazetą,jeśli wiadomości były złe-pejczem.
   Gdy wojna dobiegała końca,w użyciu był tylko pejcz.Ojciec zemścił się i uciekł.Nienawidził Niemców do śmierci.
   Dużo nam o swoich wojennych cierpieniach opowiadał,i ja także
   Niemcom nie ufam.
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. "Operacja Keelhaul"- nie wszyscy znają angielski, proszę przybliż o co tu chodzi.
   Zapomniałam dodać, jeżeli o podział łupów chodzi- sporo wyposażenia polskich fabryk( przedwojennych ) ze Śląska zrabowali i wywieźli do ZSRR Sowieci. O łupieniu przez Aliantów nie wiemy nic.
   Dziękuję za osobisty wątek strasznej historii ... Coraz mniej żywych świadków tamtych lat. Pisz o niej Ti Rexie.
   Z mojej rodziny wywieziono na roboty ( Szczecin ) ciotkę mojej mamy.
   Co do Unii :
   O zjednoczeniu starego kontynentu pod ,"socjalistycznym przywództwem narodu niemieckiego":
   http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/1146705/europa-zjednoczona-pod-swastyka
   Nie musimy mówić po niemiecku.

   W ciągu istnienia III Rzeszy majątek Deutsche Banku wzrósł 4 krotnie. Z kredytu zaciągniętego w tym banku zbudowano miedzy innymi obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau oraz ulokowany tuż przy nim podobóz koncernu chemicznego IG Farben, który produkował cyklon B.
   Kierownictwo Deutsche Bank w tym Hermann Josef Abs nie zostało w żaden sposób ukarane. Abs miał przyjaciela Charlesa Gunstona z Banku Anglii, który pracując we władzach okupacyjnych pomógł usunąć jego nazwisko z list osób, mających stanąć przed trybunałami wojskowymi...
   Były nazistowski bankier był honorowym prezesem DB do śmierci ( 1994r ). Wcześniej zasiadał w radach nadzorczych Daimler- Benz, Siemens, Lufthansa itd.( aż 30 ).
   Jan Paweł II powołał katolika Absa do komisji w związku z aferą w Banku Watykańskim- lata 80 -te. Mysle,ze nie znal jego przeszlosci, ale tez umial przebaczać.
   W czasie wojny Karol Wojtyla pracowal w firmie Solvay czesc IG Farben.
   Deutsche Bank jest obecnie agentem fiskalnym Rzeczypospolitej
   Polskiej na rynku europejskim.
   http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/1146713/bank-imperium -

   Wyznaje zasadę - umiesz liczyć - licz na siebie.

   Pozdrawiam Cię serdecznie

   Usuń
 7. Co to jest"keelhaul"?Jest to jedna z najokrutniejszych kar i tortur jakie kiedykolwiek wymyślono dla mężczyzn na statkach i okrętach.
  Polega ona na przywiązaniu do liny i wyrzuceniu za burtę skazanego na tą karę i przeciągnieciu pod kilem statku z jednaj strony na drugą,albo od dziobu do rufy.Najgorsze były skorupiaki przyczepione do kadłuba żaglowca,które kaleczyły topiącego się nieszczęśnika.Rekin był wybawieniem-większość tych kar kończyło się śmiercią.
  www.youtube.com/watch?v=Qw5sAgBsGg8

  "Operację Keelhaul"przeprowadziły wojska Brytyjskie i amerykańskie.
  Taką nazwę tej operacji wybrali urzędnicy amerykańscy.
  W 1945 r gen.D.Eisenhower rozkazał wprowadzić w życie"Operację Keelhaul".
  Była to"repatriacja"uchodźców,jeńców i wojsk rosyjskich do"krajów pochodzenia":mężczyzn,kobiet,dzieci,żołnierzy,cywili.
  Trwała od sierpnia 1946 do 9 maja 1947 r.
  Ta operacja przypieczętowała los milionów Rosjan,którzy zostali zdradzeni i wysłani na śmierć w ZSRR.
  Ci ludzie zostali pod bagnetami załadowani do wagonów towarowych i wysłani na ZSRR co było dla nich wyrokiem śmierci.
  Ludzie ci,gdy dotarli na terytorium ZSRR,często byli masakrowani przez wojsko rosyjskie już w pociągach,albo wieszani w pobliskich lasach,tam gdzie zatrzymano pociąg.Większość tych ludzi to byli biali chrześcijanie,którzy nie chcieli żyć w kraju stalinowskiego terroru.Wielu Rosjan,aby nie zostać odesłanym popełniało samobójstwo
  w obozach kiedy odkrywali podstęp,że nie pojadą do tymczasowych obozów we Włoszech.(co robili nie napiszę)
  Tej operacji sprzeciwił się i skrytykował rosyjski historyk-hrabia Nikołaj Tołstoj.Ostrej krytyce poddał barona Aldingtona-"człowieka honoru",który nadzorował jako oficer repatriacje tysięcy kozaków i jugosłowiańskich uchodźców.Aldington pozwał Tołstoja do sądu za co ten został skazany na 1,5 mln funtów odszkodowania i 0,5 mln kosztów.
  Wyrok przeciw N.Tołstojowi został unieważniony wiele lat później przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.Było wiele prób uciszenia N.Tołstoja.Tołstoj napisał kilka książek o tej operacji i o tajnej wojnie Stalina.A.Sołżenicyn nazwał tą operację"ostatnim sekretem II wojny światowej".
  Cała ta operacja została schowana przed ludzkością przez rządy zaangażowane w tą zbrodnię tak jak zbrodnia katyńska.
  Nie ma dokładnej liczby ofiar ,których odesłano.Minimalna to 2 mln osób,maksymalna została ustalona na 5 mln.Prawdziwa liczba nigdy nie będzie znana,NIGDY!Wyeliminowanie tych antykomunistycznych ludzi było naruszeniem prawa międzynarodowego.

  Do niezwykłego zdarzenia doszło przy przekazywaniu uchodźców na granicy między"sojusznikami",podczas kontroli sowieci nie wiedzieli co zrobić ze starym kozakiem,który brał udział w Rewolucji Październikowej-nie chcieli go przejąć.
  Alianci przekazali także w ręce sowietów gen.A.Własowa wraz z jego
  50-tys armią,która wcześniej poddała się do niewoli amerykańskiej,aby ocalić życie.
  Do zakończenia"Operacji Keelhhaul",Stalin więził 20 tys Amerykanów,
  i przypuszczalnie ponad milion więźniów z innych państw zachodnich,którymi to szantażować miał zachodnich aliantów?

  www.zwangsarbeit-archiv.de/en/index.html
  www.relay-of-life.org/pl/index.html
  http://www.reformed-theology.org/html/books/wall_street
  www.profit-over-life.org/guide/index.html

  vimeo.com/150885666
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Ci TiRexie za wszystkie tu opublikowane, wyczerpująco opisane informacje.
   Generał Własow, negatywnie opisywany i przedstawiany nam - na równi z hitlerowcami, a po latach okazało się, że zawinił tylko dlatego, że się mu nie podobały posunięcia i postepowanie wodza.
   2- 5 mln ludzi - czym się kierowano wysyłając tych ludzi na śmierć ?
   Wątek- kto jest kim w Unii też jest bardzo ciekawy.
   Wiedza daje do myślenia.
   Pozdrawiam .

   Usuń
  2. Taka ciekawostka:
   www.gottardo2016.ch/fr
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 8. Kto lubi takie sensacje to polecam ten serial:
  www.cda.pl/video/567829da
  www.cda.pl/video/567832d8
  itd.

  Kobieta,która chciała go uratować:
  kobietihistoria.blogspot.com/2014/05/to-mog-byc-piekny-lot.html

  Piękny lot:
  www.youtube.com/watch?v=AZJtE9Q8WFU
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawe. Dopisany koniec postu.
   Obejrzałam 7 z 8 odcinków.
   Nowe fakty z archiwów ujawnione w 2014 roku !! Ciekawi mnie 8 odcinek i pozostałe filmy.
   Tak było !!! Prawdopodobieństwo sięga 100%
   Jeszcze raz dziękuję

   Usuń
  2. A bombę atomową Rosjanie...kupili od Amerykanów.
   Trudno w to uwierzyć,ale wszystko jest w ujawnionych dokumentach.Ilości materiałów,ceny,itd.To była zdrada.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Czytałam o tym. Cóż - pieniądze.

   Usuń
 9. Pani Zosiu ..............zapomniala Pani o nas.?????Anna

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawe są wspomnienie doktora Mengele. W okresie II wojny światowej urywają się a wznowienie następuje tuż po wojnie, o swojej pracy w obozie nie napisał ani słowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy są one zamieszczone w konkretnych publikacjach ?

   Usuń