Translate

ABC raka piersi


Nie będę się mądrzyć. Od wykrycia mojej choroby i podjęcia leczenia minęło 9 lat. Każda choroba jest inna, inny jest sposób leczenia i dochodzenia do zdrowia fizycznego i psychicznego. Są różne rodzaje raka piersi: o różnej budowie, różnie umiejscowione. Można o tym poczytać na stronie- ABC Raka Piersi. Na tej samej stronie można przeczytać -Wcześnie wykryty rak piersi, w niskim stopniu zaawansowania jest nie tylko wyleczalny, ale poprzez odpowiedni zabieg operacyjny i skojarzone z nim leczenie daje kobietom możliwość zachowania piersi. Leczone w ten sposób pacjentki szybko wracają do życia zawodowego bez widocznego uszczerbku na wyglądzie, pozostając w dobrej kondycji psychofizycznej - co jest jednym z elementów uzyskania pełnego wyleczenia.

Dlaczego nikt nie zaproponował mi takiego leczenia? Spełniałam wszystkie kryteria: guz nie przekraczał 1cm, wezły były czyste. Dlaczego to nowoczesne leczenie mnie ominęło?
http://amazonki.net/artykuly/czytaj/1163/leczenie/rak-piersi-usuwanie-wezlow-chlonnych-nie-zawsze-konieczne.
Dzisiaj już wiem - im mniejszy guz - tym mniej drastyczne i krótsze leczenie- bez hormonoterapii ( guzy hormonozależne ), radioterapii i chemioterapii.

Mój guz był latwo wyczuwalny palcami, widoczny w badaniu USG, niewidoczny w mammografii, ze względu na gruczołową budowę piersi !!!!!!!!!!!

Nikt nie mówi jak wygląda życie po mastektomii i usunięciu wezłów chłonnych: o ręce-właśnie tak o ręce, która staje się niesprawna i wymaga rehabilitacji do końca życia.
Różnicę między kończynami- występuje znaczny przykurcz- niweluje długotrwała rehabilitacja.
Po usunięciu węzłów chłonnych często występuje dodatkowo obrzęk limfatyczny, a to już poważna sprawa. Nie wolno dźwigać, nagrzewać ręki. Zachodzą zmiany w obręczy barkowej i kręgosłupie.
Rehabilitacja i rehabilitacja.
Wiele łez trzeba wylać, aby zaakceptować nowy stan. To trauma, która biegnie odrębnym torem obok leczenia raka.

Byłam i bedę za leczeniem oszczędzającym ,... za świadomym wyborem, bo to nasze zdrowie, nasze życie i ważna jest jego jakość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ten koszmarny dzień operacji ciągle wraca do mnie i jest źródłem stresu i łez. Opisałam go w " Spotkaniu z rakiem "

Blog jest odzwierciedleniem chwil z pasją życia i życia z pasją.
Jego tematyka ?
Czy osoba po leczeniu choroby nowotworowej musi pisać tylko o swojej chorobie ?


Do poczytania:

Obserwatorzy

20 lutego 2014

Mamy wpływ

 Czy można w miesiąc nadrobić zaległości z 8 lat, czy można nadrobić je w kilka miesięcy.
Odpowiedź jest prosta- nie można.
Moja praca wlecze się ślamazarnie- widać niewielki postęp.
Dziękuje Wam, za wszystkie Wasze komentarze, które wywołały u mnie chęć dalszej dyskusji i zagłębienia się w antynowotworowe działania i czynniki.
Czy warto poruszać te kwestię ? Jak myślicie ?
Chodzi mi o kosmetyki, środki czystości, odzież, naczynia.

Zauważyłam, że znikają moje komentarze pod Waszymi postami- czyżbym z braku czasu zrobiła się bardziej roztargniona ?
Wszystko na to wskazuje- konieczne jest dotlenienie....
 
Tymczasem kilka linków na weekend z ciekawą zawartością,  z Instytutu Spraw Obywatelskich .
Może ktoś z Was otrzymał ?
To zamiast postu.

Oto e- mail lub jak kto woli listel czyli list elektroniczny. Tak sobie pomyślałam, że możecie być zainteresowani. Ciągle przecież trwa kampania ' Tiry na wagony ', a zbliżają się wybory.
Możemy mieć wpływ na nasza przyszłość. W Niemczech Ruch Zielonych wspólnie z konserwatywnymi rolnikami i naukowcami zablokował budowę elektrowni jądrowych. Ludzie zablokowali miejsca budowy.
Jeszcze bardziej stało się to wyraźne po awarii elektrowni w japońskiej Fukuszimie. Masowości ruchu władze nie mogły zlekceważyć.

Co PiS, Twój Ruch i Zieloni szykują na kolei?

Zbliżające się wybory najwyraźniej motywują do obietnic. Skrzętnie je zbieramy;-) PiS bezpośrednio cytuje nazwę naszej kampanii w swoim programie. Twój Ruch ogranicza się do zauważenia "wyraźnej preferencji" dla projektów drogowych w wydawaniu unijnych pieniędzy.  Partia Zieloni chce przeznaczać na kolej i transport miejski 60 procent europejskiej kasy:

http://www.tirynatory.pl/2014/02/19/pis-twoj-ruch-zieloni-program-dla-kolei/Bezpieczniejsze ciężarówki blokowane przez megaciężarówkowych lobbystów

W wypadkach z ciężarówkami ginie 4200 Europejczyków rocznie. Można trochę zmienić konstrukcję tych pojazdów, aby stały się bezpieczniejsze. Tymczasem lobbyści chcą, żeby były po prostu jeszcze większe!

http://www.tirynatory.pl/2014/02/12/ciezarowki-nowe-europejskie-normy/

Kampania „Tiry na tory” jest częścią europejskiej koalicji „No Megatrucks” walczącej o bezpieczniejsze, ale nie cięższe ciężarówki.

CMK - pojedzie Pendolino i nic poza tym?

Ciemniejsza strona Pendolino: PKP PLK oszczędza dla niego tory Centralnej Magistrali Kolejowej i praktycznie nie wpuszcza tam pociągów towarowych. Węgiel musi jeździć objazdem, który zaraz będzie w remoncie. Protestujemy!

http://www.tirynatory.pl/2014/02/18/cmk-pojedzie-pendolino-i-nic-poza-tym/Przeczytaj poradnik "Kuźnia Kampanierów" i działaj skuteczniej!

Masa inspiracji, jak prowadzić kampanie społeczne i rozmowy z najciekawszymi osobami, które spotkaliśmy na swojej drodze. Paweł Tkaczyk odsłania kulisy planowania kampanii "Tiry na tory", a Olaf Swolkień - pisze o tradycjach społecznikowskich, które wciąż nas inspirują. Ponadto wywiady z Joanną Erbel (Stop Podwyżkom Cen Biletów ZTM), Maciejem Muskatem (Greenpeace) i sołtysem Żurawlowa i in.

Przeczytaj online lub zamów egzemplarz papierowy
Nowy Obywatel: Kolej na państwo, państwo na kolej


Aleksander Buchowski rozprawia się z pomysłem "optymalizacji" sieci kolejowej. Na szczęście od czasu publikacji tego tekstu udało się ocalić część z 2000 kilometrów linii planowanych do wycięcia - wierzymy, że także dzięki naszej petycji.

http://nowyobywatel.pl/2013/07/26/kolej-na-panstwo-panstwo-na-kolej/Wyborcza.biz: Tiry na tory, czyli PKP Cargo inwestuje w przewozy kontenerowe

Największy przewoźnik towarowy coraz aktywniejszy się w intermodalu:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15170458,Tiry_na_tory__czyli_PKP_Cargo_inwestuje_w_przewozy.htmlmiastowruchu.pl: Nowe drogi to nowy ruch

Poszerzanie dróg może prowadzić do wzrostu ruchu. W konsekwencji stoimy w takim samym korku jak kiedyś - tylko powietrze jest jeszcze gorsze. Wojciech Szymalski omawia ten fenomen na przykładzie dwóch ulic w Warszawie: Górczewskiej i Wału Miedzeszyńskiego. Materiały ważne dla wszystkich próbujących wpłynąć na decyzje środowiskowe dotyczące nowych dróg.Newsletter wysłany przez:

Instytut Spraw Obywatelskich (OPP)
KRS 0000191928
ul. Więckowskiego 33/107
90-734 Łódź
www.tirynatory.pl
facebook.com/tirynatoryPozdrawiam Was serdecznie.
Trzymajcie się ciepło. Z coraz większym przerażeniem obserwuję sytuację u naszych sąsiadów...

Może następnym razem coś więcej napiszę. Pa.
 
 

 

14 komentarzy:

 1. Przydałoby się , aby Tiry pojechały na torach, bo ruch na drogach coraz większy...
  Niestety chyba nie mamy wpływu na sąsiadów...
  Ale jest nieciekawie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coraz większy i giną ludzie- najczęściej rowerzyści i piesi, a kierowcy niczym bogowie - najważniejsi.
   Nie ma potrzeby, żeby Tiry i Tiry- kolosy niszczyły nasze drogi, i stwarzały zagrożenie dla ludzi., o szkodach dla środowiska nie zapominając
   Wczoraj na przejściu dla pieszych, niedaleko ode mnie znowu zginął człowiek.. To już kolejny wypadek, tylko w tym miesiącu.
   Nieciekawie, nieciekawie, ale może coś się uda..

   Usuń
 2. Sytuacja sasiadow jestem zasmucona.
  juz kiedys byli tak blisko..

  pytanie czy pisac o antynowotworowych dzialaniach uwazam za retoryczne:)

  milego dnia i weekendu Zofijanna, oby udalo Ci sie pooddychac swiezszym powietrzem:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję, że to już koniec złych wieści z Majdanu....

   W takim razie może jeszcze raz spróbuję się zmierzyć z tym tematem.
   I ja Tobie Lamiu życzę miłego weekendu. U nas podobno ma padać.
   Pozdrowionka

   Usuń
  2. rozwine sie troche a propos pkt 2.

   wszystko co nas otacza, to jak zyjemy, co wybieramy do jedzenia ma na nas bezposredni wplyw - to wiemy, ale nie do konca zdajemy sobie sprawe.
   zglebiasz temat tak, ze wierze Ci intuicyjnie i bardzo chlone te wiedze od Ciebie.
   O czym kolwiek bys nie napisala.

   ja na swoje potrzeby bardzo zaprzyjaznilam sie z probiotykami. i choc wiem, ze nie ulecza mnie z wszystkiego to mam prwnosc ze wielu procesom chorobotworczym zapobiegaja, a przeciez choroby powstaja, gdy ta rownowaga jest zachwiana.
   na wiele rzeczy wplywu bezposredniego nie mamy, piszesz o tym u siebie czesto, ale uswiadamiasz i otwierasz oczy - a to bardzo wiele!
   sciskam i caluje weekendowo

   Usuń
  3. Nie zdajemy sobie sprawy z wielu rzeczy lub w chwilach naszego życia, kiedy czujemy się dobrze ignorujemy wiele spraw - machamy na nie ręką.
   Rak spowodował, że zaczęłam się interesować przyczynami tej choroby. Samo leczenie tej choroby jest - mówiąc delikatnie nieciekawe- jakby walec przez człowieka przejechał..
   Dużo książek przeczytałam w ciągu tych 8 lat i dalej coś czytam, tworząc sobie pewien stały obraz przyczyn. To co się dzieje - tłumy ludzi w przychodniach je potwierdzają..
   Łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć i wychodząc z takiego założenia wprowadzam pewne rzeczy u siebie. Wiem, że nigdy już nie będę zdrowa, ale z pewnością będę w lepszej formie...Jest to trudne, bo mój organizm - po operacji - nie funkcjonuje już jak należy.
   Dziękuję Lamiku- postaram się dalej dzielić tym co wiem i co sprawdziłam na własnej skórze...
   Jakie probiotyki przyjmujesz ?
   Buziaki wielkie

   Usuń
 3. Ja też. Rozumiem Ukraińców, ale nie chce,abyśmy się do tego mieszali. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście jest to wewnętrzna sprawa Ukrainy i oni sami muszą załatwiać swoje sprawy. Na pewno nie drogą przemocy i zabijania własnych obywateli.
   Tylu młodych ludzi zginęło..

   Usuń
 4. Pisz i przypominaj o zapobieganiu chorobom nowotworowym,bo"kropla drąży skałę".
  Czytam czasopismo"Świat Nauki"(SCIENTIFIC AMERICAN)."Zrozumieć raka"to świetny artykuł na temat najnowszych badań nad powstawaniem raka.
  Naukowcy odkryli procesy ,które świadczą,że nowotworzenie jest bardziej skomplikowane,niż się wydawało:"www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21941284"
  Najstarszy nowotwór świata ma 11 tys.lat."www.fokus.pl/przyroda/najstarszy-nowotwor-swiata-ma-11-tys-lat-10778"
  "Kto ma szałwie w ogrodzie,tego choroba nie ubodzie"-tak zawsze powtarzała babcia Małgorzaty Pieńkowskiej,która wygrała walkę z chorobą nowotworową.
  "www.malgorzatapienkowska.pl/ns/twoj-styl-po-prostu-zyje-teraz"
  Piękna piosenka z udziałem M.Pieńkowskiej:"www.youtube.com/watch?v=WirgTjPPKH8"

  W Polsce wszystko robi się na odwrót,Polska nastawia się na transport drogowy,a dróg nie ma i jeszcze długo nie będzie.Zniszczono transport wodny,a kolejowy jest bliski upadku.Zamyka się kolejne połączenia,rabuje pozostawioną infrastrukturę.
  Koszty 1000 tonokilometrów w transporcie wodnym wynoszą 10 euro,w transporcie kolejowym-15 euro,a w transporcie drogowym 40 euro.
  W Belgii i Francji pływa 12 000 statków o możliwościach przewozowych równych 440 000 tirów.
  A taki wypadek mieliśmy w ub.roku na rondzie w Kłodzku z powodu braku obwodnicy miasta.
  "www.gazetawrocławska.pl/artykul/984793,wypadek-w-klodzku-tir-przelecial-przez-rondo-zobacz film-z-monitoringu,id,t.html?cookie=1"

  ŚWIAT NIE MA HONORU.Europa za swoje nieudolne postępowanie i krętactwa wkrótce zapłaci.Europa to dwulicowa bestia,dała"cynk"oligarchom na Ukrainie,że już czas ratować kasę i brać nogi za pas.A gdzie wszyscy uciekli-oczywiście do krajów zach.Europy.
  Libia,Syria,Serbia,Irak,a teraz Ukraina.Wokół Rosji zaciska się pętla.

  Czy znasz tą kobietę,córkę jugosłowiańskich partyzantów,świadka masakr w wojnie bałkańskiej:"www.youtube.com/watch?v=sLbFugaFyAA"
  Ja uważam,że jest niezwykła.
  I dobrze kończąca się bajka:"www.zosia.piasta.pl/smutek.html"
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle przeróżnej lektury TiRexie. Aż tak głęboko nie sięgam w rozwój guzów nowotworowych, choć i ten temat jest bardzo ciekawy.
   Szałwie w ogrodzie mam, ale ostatnio nie pije jej. Czas zacząć szałwiową przygodę na nowo.
   W Polsce każdy wydaje się być najmądrzejszy - mieć patent na mądrość, ignorując zdanie naukowców i ekologów.
   Wypadek straszny...
   Za ogrodzeniem mam plac, gdzie kierowcy pobierają naukę. Myślę, że najwyższy czas, żeby to pokazać....
   Transport samochodowy ogarnęło szaleństwo i najważniejsza informacją w radiu stał się komunikat o zakorkowanych drogach. Przecież kierowcy w innych częściach Europy też stoją w korkach , jadąc rano do pracy...Ich drogi są jednak duże lepsze, poza tym mają coś takiego , jak TGV - http: //www.youtube.com/watch?v=7aIX1N_fOTs
   W Europie każdy ma swoje narodowe interesy, pomimo Unii.
   Na Bałkanach za mordowali wszyscy ....nie tylko Serbowie..
   Nie zauważyłam, że i tym razem zostało cos na zakończenie...
   Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za ciekawy komentarz, obfitujący w liczne linki.
   Życzmy sobie spokoju.

   Usuń
 5. Zofijanko, jak oni dojdą z tym wszystkim do ładu, to nie mam pojęcia, każdy chce coś dla siebie ugrać, żadnej jedności, a najbardziej przeraża mnie odrodzony, niczym nie skrępowany, bezwstydny ruch nacjonalistyczny; nie wiem, może ludzie nie znają historii, nie zdają sobie sprawy, czym to grozi, przecież żyją jeszcze ofiary mordów i pewnie włosy im się na głowie jeżą ze strachu, a mnie razem z nimi; jakoś nie mogę z sympatią myśleć o siłowaniu się różnych mocy na Majdanie, kto zwycięży, czy w ogóle się dogadają?aż boję się patrzeć w tamtą stronę, a co dopiero pojechać, chyba ze strony rumuńskiej popatrzę na Czarnohorę;
  pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znają tylko jedna stronę historii, tę którą im się wpaja, albo w ogóle jej nie znają.
   W interpretacji historii różnimy się czasem dość znacznie i nie chodzi tu tylko o kwestię którą poruszasz, która jest raną w sercu wielu Polaków, ale także o SS Galizien, również wsławionej w mordach na Polakach i o wiele innych rozdziałów wspólnej historii.
   Pomimo wszystko pozostaje mieć nadzieję, że jednak potrafią się porozumieć między sobą i współistnieć w pokojowy sposób ze swoimi sąsiadami, bo żadna idea- nawet najbardziej słuszna nie może się opierać na zabijaniu, mordowaniu ludzi... i sianiu nienawiści..
   Marysiu- w rejonie Padis jest wiele ścieżek, które możemy przemierzać. Niedawno natrafiłam na mapę tych okolic...Coś dla siebie znajdziemy.
   Buziaki i moc uścisków.

   Usuń
  2. Nie można wiecznie żyć w strachu!
   "www.naszeblogi.pl/43936-przemysl-straszenia-polakow"
   :)

   Usuń